SESJE DZIECIĘCE

 
PLENER CZY STUDIO

Zdjęcia małych dzieci - do pierwszego roku życia lepiej zrobić w studiu. Karmienie, przewijanie, odpowiednia temperatura - o to wszystko w studiu dużo łatwiej zadbać niż w parku podczas sesji plenerowej. 

REZERWACJA TERMINU

Wszystkie sesje wymagają wcześniejszej rezerwacji terminu. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie kiedy należy rezerwować termin sesji. Najszybciej rezerwują się terminy sesji komunijnych - tu zalecam rezerwację nawet z rocznym wyprzedzeniem. Terminy świąteczne również cieszą się dużym powodzeniem - tu jednak wystarczy rezerwacja  2 - 3 miesiące wcześniej. Zdjęcia okazjonalne w pozostałe soboty i niedziele wystarczy zarezerwować 2 - 3 tygodnie wcześniej. Najprościej jest z sesją w tygodniu. Tu bardzo często możemy umawiać się praktycznie z dnia na dzień.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ

To zależy od rodzaju sesji. Na zdjęcia z okazji chrztu, czy komunii - dobrze jest mieć ze sobą gromnicę, wiązankę kwiatków (jeżeli jest), czy różaniec (przy zdjęciach komunijnych) 

W przypadku sesji dziecięcych, rodzinnych , niemowlęcych - proponuję zabrać ulubione maskotki dzieci, ew jedną - dwie zabawki, które ułatwią aklimatyzację dziecka w studiu i odwrócą uwagę od robionych zdjęć.

W każdym przypadku - bardzo proszę o zabranie obuwia na zmianę. NA BIAŁE TŁO WCHODZIMY TYLKO W CZYSTYCH BUTACH.

KTO MOŻE BRAĆ UDZIAŁ W SESJI

To zależy od Was. Zazwyczaj oprócz rodziców i rodzeństwa w sesjach biorą udział dziadkowie, czy rodzice chrzestni dziecka.  Nie widzę również problemu - by do studia zabrać psa, czy kota. To też przecież rodzina. Należy jednak pamiętać, że im mniej osób w studiu - tym lepiej. Dlatego ważne jest tylko - by do studia przyszły TYLKO osoby biorące udział w zdjęciach. (np rodzice chrzestni - bez osób towarzyszących).  Duży Hałas i haos - nie sprzyjają powstawaniu dobrych zdjęć.  Dobrze jest tak zaplanować wizytę w studiu - by np dziadkowie byli tylko na początku sesji, a rodzice chrzestni przyszli na koniec.

ILE TRWA SESJA

Najczęściej sesje dziecięce trwają najczęściej około 1,5 godziny.  W wyjątkowych przypadkach (np gdy w sesji bierze udział dużo osób) może to być nieco dłużej.

WYRAŻANIE ZGODY NA UDOSTĘPNIANIE ZDJĘĆ Z SESJI

Będzie mi bardzo miło, jeżeli wyrazicie Państwo zgodę na wykorzystanie zdjęć do celów promocji studia. (Facebook, Instagram, Google+, WWW) Zdjęcia te w żadnym przypadku nie będą udostępniane osobom trzecim, oraz wykorzystywane do innych celów niż prezentowanie mojej oferty. 

W zamian za wyrażenie zgody otrzymają Państwo jedną dodatkową pozę - gratis.

W JAKIEJ FORMIE DOSTANIEMY ZDJĘCIA

Zdjęcia oddaję w formie odbitek ( 1 odbitka 18x24 i dwie odbitki w formacie 15x21), oraz plików cyfrowych na cd. Jeżeli zamawiacie 8 lub więcej póz - wtedy zdjęcia w formacie 18x24 wklejone są do albumu.

CZY DOSTANIEMY WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z SESJI

Rozliczamy się za pojedyncze ujęcia. Na cd znajdują się tylko te zdjęcia, które Państwo wybrali do albumu. 

CZY MOŻEMY NEGOCJOWAĆ CENĘ

Tak, oczywiście. Stali klienci wiedzą doskonale, że negocjacje są możliwe. Przy pierwszym zamówieniu - negocjować możemy zlecenia opiewające na kwotę powyżej 1000 zł.

FORMALNOŚCI 

Przy sesjach rodzinnych, dziecięcych wystarczy umówienie się telefoniczne. Nie podpisujemy umowy na tego typu sesje. Po uzgodnieniu warunków  telefonicznie ustalenia te uważam za wiążące. 

Płatność za sesję. W dniu wykonania sesji pobierana jest zaliczka w wysokości 200 zł. Pozostała kwota płatna jest przy odbiorze zdjęć.